Szanowni Państwo!

Kilka dni temu Moja Mama, Ewa Gadzalska, została podopieczną Fundacji Avalon.

W marcu bieżącego roku, po ośmiu latach stopniowego pogarszania się Jej stanu zdrowia, zdiagnozowano stwardnienie rozsiane (SM) pierwotnie postępujące. Choroba niszczy Jej układ nerwowy. Objawia się osłabieniem, bólem, drżeniem i wzmożonym napięciem mięśniowym kończyn, zawrotami głowy, utratą równowagi. Utrudnia chodzenie. Objawy nasilają się, co w konsekwencji zmusi Mamę do poruszania się na wózku inwalidzkim.
Możliwości leczenia są ograniczone. W Polsce zarejestrowany jest lek zawierający ocrelizumab. Nie jest jednak refundowany. Jedna dawka leku kosztuje 27 tysięcy złotych. Trzeba go przyjmować co pół roku do końca życia. Jest to jedyny lek, który spowolni postęp choroby i da Mamie szansę uniknąć całkowitej niepełnosprawności.
Dzięki pomocy Rodziny udało nam się uzbierać pieniądze na pierwszą dawkę. Marzymy o tym, żebyśmy mogli kupić i podać Mamie kolejne trzy dawki leku. Koszty leczenia przekraczają nasze możliwości finansowe.


Dlatego zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o wpłaty i udostępnianie tej informacji jak największej liczbie osób. Bez Waszej pomocy nie poradzimy sobie z tym problemem.
Darowiznę lub 1% podatku można przekazać za pośrednictwem strony Fundacji AVALON z dopiskiem Gadzalska, 11836.
Serdecznie dziękuję za pomoc!
lek. wet. Aleksandra Rychel

Strona fundacji oraz beneficjenta