Szanowni Państwo
W porozumieniu z Przewodniczącym Krajowego Sekretariatu Rolnictwa NSZZ „Solidarność” kieruję zaproszenie dla członków Izb Lekarsko Weterynaryjnych do wspólnego udziału w akcjach protestacyjnych organizowanych przez Krajowy Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ „ Solidarność” pod Urzędami Wojewódzkimi.

Protesty pod wszystkimi Urzędami Wojewódzkimi w kraju, które odbędą się w czwartek, 4 kwietnia, o godz. 15.00 są kolejnym działaniem Solidarności wobec załamania się rozmów z rządem w sprawie podwyżek w całej budżetówce. Domagamy się m.in.:

    • Podwyżek w sferze finansów publicznych,
    • Wprowadzenie kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek
    • Odmrożenie wskaźnika naliczania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
    • Systemowych rozwiązań stabilizujących ceny energii oraz wsparcia dla przemysłu energochłonnego (bez tych instrumentów rachunki za prąd wzrosną w przyszłym roku o kilkadziesiąt proc., a zakładom energochłonnym grozi likwidacja),
    • Niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatku za wysługę lat

Mając na uwadze, że w prowadzonych ze stroną rządową Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” domaga się również realizacji postulatów w sprawie sytuacji kadrowo – płacowej dla „Inspektoratów Weterynarii”, Sekcja Krajowa NSZZ „Solidarność uczestnicząc w organizowanych protestach pragnie zaprosić do udziału w nich całe środowisko „weterynaryjne” głównie reprezentowane przez Krajową i Okręgowe Izby Lekarsko Weterynaryjne.
Protesty organizowane przed wszystkimi Urzędami Wojewódzkimi będą okazją do publicznego zaakcentowania naszej obecności oraz zaprezentowania postulatów środowiska weterynaryjnego.
Szczegółowe informacje są dostępne m.in. na stronie internetowej: tysol.pl

Lech Rybarczyk
Przewodniczący Rady Sekcji Krajowej
NSZZ „Solidarność” Pracowników Weterynarii